Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Kodeks Postępowania

Kodeks Postępowania na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w turystyce to międzynarodowe narzędzie, promujące społeczną odpowiedzialność biznesu w przeciwdziałaniu wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w turystyce.

Więcej

Kampania przeciwko nowej formie turystyki seksualnej

Organizacja partnerska Fundacji Dzieci Niczyje, Terre des hommes, rozpoczęła kampanię przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu dzieci przy użyciu chatów, portali społecznościowych i kamer internetowych. Ta forma wykorzystywania coraz częściej dotyka dzieci z krajów rozwijających się, krzywdzonych przez osoby dorosłe z państw zachodnich. Szacuje się, że tylko na Filipinach wykorzystanych przy użyciu Internetu zostały dziesiątki tysięcy dzieci, jednak bardzo niewielu sprawców zostało pociągniętych do odpowiedzialności.

W czasie trwającej dwa i pół miesiąca akcji w Internecie Terre des hommes udało się zidentyfikować ponad 1000 osób z ponad 65 różnych państw, namawiających dziecko do podejmowania zachowań seksualnych przed kamerą internetową w zamian za opłatę. W czasie akcji posługiwano się wirtualnym wizerunkiem 10-letniej filipińskiej dziewczynki o imieniu Sweety. Osiągnięty wynik pokazuje, że chociaż sprawcy wykorzystywania czują się zupełnie bezkarni, zidentyfikowanie ich jest stosunkowo łatwe.

4 listopada nagrania i informacje o sprawcach zostały przekazane przedstawicielom policji.

 

 Zachęcamy do podpisania międzynarodowej petycji skierowanej do władz państwowych, nawołującej do prowadzenia bardziej skutecznych działań w celu ochrony dzieci przed wykorzystywaniem za pomocą Internetu.

Przejdź do petycji

Więcej informacji o kampanii